Akceleracja

Program Akceleracyjny BalticSatApps skierowany jest do osób, które rozwijają lub chcą rozwijać pomysł na biznes/startup z wykorzystaniem danych satelitarnych pochodzących z satelitów Sentinel (www.copernicus.eu).

Program trwa 3 miesiące i składa się z 6 warsztatów  tematycznych, do wyboru przez Uczestników programu m.in.: business model canvas, techniki sprzedaży, finanse zarządcze, marketing i social media, pitching, finansowanie działalności, zagadnienia prawne i tworzenie umów, ochrona własności intelektualnej, zagadnienia księgowe.

Warsztaty mają na celu wsparcie startupów w obszarze wiedzy biznesowej, poruszania się na rynku, prezentacji i budowania relacji.

Ponadto obejmuje wsparcie specjalistów i mentorów, którzy pomogą obecnym i przyszłym przedsiębiorcom w przygotowaniu pomysłów do wprowadzenia ich na rynek, zweryfikowaniu ich biznesplanów i przygotowaniu strategii rozwoju.

Uczestnicy programu będą mogli skorzystać ze wsparcia zarówno krajowych specjalistów, mentorów i szkoleniowców, jak również międzynarodowych specjalistów z obszaru danych satelitarnych. Wspólnie będą pracować także nad technologicznym dopracowaniem rozwiązania.

Przebieg akceleracji:

ZIDENTYFIKUJ PROBLEM DO ROZWIĄZANIA
Przeanalizuj jaki problem rynkowy rozwiązuje Twój pomysł? Stwórz najlepsze możliwe rozwiązanie dla użytkownika i jego problemu.

ZAOFERUJ DODANĄ WARTOŚĆ
Zaprojektuj propozycję wartości, która rozwiąże problem klienta. Potwierdź go i upewnij się, że jest łatwy do zrozumienia. Sprawdź czy Twoje rozwiązanie jest skalowalne, unikalne i pasuje do Twojego docelowego rynku.

ZWERYFIKUJ i ZAPLANUJ
Zanim zaczniesz budować swoje rozwiązanie, przede wszystkim zweryfikuj je rynkowo – skonsultuj z klientami. Tworząc start-up robisz wiele założeń, które musisz potwierdzić lub odrzucić tak wcześnie, jak to możliwe, aby nie tracić czasu i pieniędzy na budowanie czegoś, czego nikt nie potrzebuje.

RELACJE
Poznaj jak najwięcej ludzi z różnych branż i obszarów, którzy potem pomogą Ci w wyborze właściwej ścieżki i selekcji najlepszych rozwiązań.

Korzyści:

  • Szansa na szybką weryfikację i rozwój pomysłu na biznes;
  • Praca indywidualna i w małych grupach;
  • Coaching skoncentrowany na potrzebach Uczestników;
  • Budowanie relacji i bazy kontaktów;
  • Szansa na przygotowanie się do programu inkubacji ESA BIC;
  • Szansa na wejście do Inkubatora Technologicznego w KPT.

Uczestnicy:

  • Przedsiębiorcze 2-4 osobowe zespoły,
  • Posiadające rozwiązanie/pomysł oparte na danych satelitarnych programu Copernicus (copernicus.eu),
  • Osoby z obywatelstwem UE,
  • Gotowe do udziału w warsztatach i spotkaniach w Krakowie w okresie (XI 2018 r. – IV 2019 r.)

Termin zgłoszeń i czas trwania akceleracji:

Zgłoszenia do pilotażowej edycji Programu Akceleracyjnego BSA # 1 będą przyjmowane od września 2018 roku. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do programu, daj nam znać, wypełniając formularz.

Wypełnij formularz >> (dostępny od września – jeśli jesteś zainteresowany udziałem już teraz może do nas napisać: jchojnacki@kpt.krakow.pl)

Spośród wszystkich zgłoszeń wyłonimy najlepsze zespoły do akceleracji. Te osoby, które znajdą się tuż za „podium”, będą mogły uczestniczyć w wybranych warsztatach, aby rozwijać swój projekt pod okiem specjalistów.
Warsztaty odbywać się będą od listopada 2018 do marca 2019 w Krakowskim Parki Technologicznym.
Na koniec edycji Uczestnicy programu będą prezentowali swoje rozwiązania szerszemu gronu odbiorców podczas Demo Day.

Program realizowany jest przez Krakowski Park Technologiczny w ramach projektu „BalticSatApps – Speeding up Copernicus Innovation for the BSR Environment and Security” realizowanego w ramach Programu INTERREG Baltic Sea Region 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Regionalnego. Dzięki temu nie ponosisz żadnych kosztów, związanych z uczestniczeniem w projekcie.

Program realizowany w języku polskim oraz angielskim (relacje z zagranicznymi mentorami).

 

Zapoznaj się z regulaminem programu akceleracyjnego (dostępny od października).

25 maja 2018 – Konferencja: Space 4.0: Solution From The Sky
25-26 maja 2018 – Hackathon #ActInSpace: Satellite Data
Wrzesień-Listopad 2018 – Nabór zgłoszeń do Programu Akceleracyjnego
Listopad – #CopernicusHERO – Hackathon Copernicus
Listopad-Marzec – Program Akceleracyjny
Marzec/Kwiecień 2019 – Demo Day